-
| Working range | 30m(line of sight) |
| Radio link | 2.4GHz,Bluetooth 4.0, Class 1.5 |
| Interface | Bluetooth : HID keyboard, SPP, GATT Micro USB: USB HID keyboard, USB virtual COM |
| Dimensions | Length × Width × Depth 52.6mm × 36mm × 47mm |
| Weight | 40g |
| Case material | ABS+PC |
| Indicator | Beeper、 LED 、 Vibrator |
| Operating mode | Wearable |
| Programming method | Manual (reading special barcode) |
| Firmware upgrade | Online via USB interface |
| Input Voltage | 4.75V 5.25V |
| Standby current | 15 mA 6mA |
| Working current | 42 mA Bluetooth On) 47 mA Bluetooth On) |
| Scanning current | 110 mA (Bluetooth On) 450 mA (Bluetooth On) |
| Standby time | 7days 2days |
| Charge current | 400mA |
| Battery | 380mAh Lithium ion battery |
| Charging time | approximately 1 hours |
| Image size | 1280×800 pixels |
| Scanning angle | Horizontal 42° vertical 26.5° |
| Scanning angle | ±50°, ± 65°,± 35° (Skew,Pitch ,Roll) ±70°,± 72°,± 35° (Skew,Pitch ,Roll) |
| Scanning rate | 100 ± 10 times/second |
| Barcode contrast | minimum 20% |
| Scan engine | uE966 ME5800 |
























