-
| Dimensions (L × W × H) | 99 mm × 73.5 mm × 185.6 mm |
| Radio Link | 2.4-2.5 GHz, Bluetooth 4.2, Class 2 |
| Working Range | 30 meters (open air) |
| Weight | 224.5 g |
| Indicator | LED, Beeper, Vibrator(optional) |
| Operating Mode | Handheld |
| Programming Method | Manual (reading special barcode) |
| Program Upgrade | Using Flash Utility software, while a cradle unit is required |
| Input Voltage | 5.0 ± 0.25 VDC |
| Current | 45 mA (standby), 550 mA (scanning) |
| Battery | 2600 mAh Lithium-ion battery |
| Charge Time | 5.5 hours |
| Standby Time | 50 hours |
| Lighting | Direct reflection: white LED Diffuse reflection: white LED, red LED, blue LED, green LED |
| Aiming | Green LED , Wavelength 525nm |
| Working Time | 20 hours (1 scan per 5 seconds) |
| Image Size | 1280 × 1024 pixels |
| Field of View | Horizontal: 40°, Vertical: 34°(SR、HD) Horizontal: 33°, Vertical: 28°(XD) |
| Scanning Angle | ±70°, ±75°, 360° (Skew, Pitch, Roll) |
| Print Contrast | 20% minimum reflectance difference |
| Minimum Resolution | 1D:3mil |
| Temperature | Operating: -20° to 55°C (-4° to 131°F); Storage: -40° to 70°C (-40° to 158°F) |
| Humidity | 5% to 95% (non-condensing) |
| Input Voltage | 5.0 ± 0.25 VDC |
| Current | 60 mA (working), 500 mA (charging) |
| Cable | Straight 2.0 m (PS/2) / Straight 2.0 m (USB) / Straight 2.0 m (RS-232 ) |
| Dimensions (L × W × H) | 118 mm × 89.5 mm × 74 mm |
| Weight | 141.5 g (without cable) |
| Indicator | LED |
| Programming Method | Manual (reading special barcode) |
| Program Upgrade | PC online using Flash Utility software |
| Temperature | -20° to 55°C (-4° to 131°F), operating -40° to 70°C (-40° to 158°F), storage |
| Humidity | 5% to 95% (non-condensing) |
| Drop Resistance | Unit functions normally after repeated 2.0 m (6.56 ft.) drops to concrete |