-
| Dimensions (Height × Width × Depth) | 152mm × 81mm × 144mm (without stand); 152mm × 112mm × 184mm (with stand); |
| Weight | 545g (without stand, without cable); 810g (with stand , without cable); |
| Cable | Straight 2.0 m |
| Connector type | RJ-45 phone jack connector |
| Case material | PC+TPU |
| Exit Windows Materia | Tempered glass |
| Interfaces | RS-232, USB Keyboard, USB Virtual COM |
| Indicator | Beeper, LED |
| Operating Mode | Continue |
| Programming method | Manual (reading special barcode) |
| Program upgrade | Online |
| Input voltage | 5 VDC ± 0.25V |
| Current | Scanning: 450 mA (Max:900 mA); Standby: 300 mA |
| CPU | 32-bit ARM Microprocessor |
| Scan Pattern | Image |
| Image size | 1280×1024 pixels |
| Light Source | 2700 K , white LED |
| Scanning angle | ±60°, ±40°, 360° (Skew, Pitch, Roll) |
| Motion Tolerance | 8 m/s (315 in/s) |
| Minimum Resolution | 1D: 4 mil |