-
| Dimensions (L×W×H) | Height × Width × Depth: 87 mm × 64.5 mm × 167 mm |
| Weight | 138 g (without cable) |
| Cable | Straight 2.0 m |
| Connector Type | RJ-45 phone jack connector |
| Case Material | PC+TPU |
| Exit Window Material | Tempered glass |
| Indicator | Beeper, LED |
| Interface Supported | RS-232, USB Keyboard, USB Virtual COM |
| Operating Mode | Handheld, Auto - detect |
| Programming Method | Manual (reading special barcode) |
| Firmware Upgrade | Online |
| Input Voltage | 5 ± 0.25 VDC |
| Current | Scanning: 220 mA (Max.:750 mA); Standby: 160 mA |
| mage Size | 1280 × 1024 pixels |
| Lighting | White LED(5700 K), Red LED |
| Aiming | Green LED , Wavelength 525nm |
| Scanning Angle | ±70°, ±75°, 360° (skew, pitch, roll) |
| Print Contrast | 20% minimum reflective difference |
| Humidity | 5% to 95% (non-condensing) |