-
| Dimensions(L × W × H | 43.5 mm × 41.0 mm × 19.0 mm |
| Weight | 90.6 g (without cable) |
| Case Material | Zinc alloy |
| Cabel | Straight 2.0 m |
| Scan Window Material | Tempered glass |
| Indicator Interface | Beeper |
| Interface Supported | RS-232 (3.3 V TTL-level), USB, USB Virtual COM |
| Trigger Mode | Handheld, Auto-detect, Command, Level |
| Programming Method | Manual (reading special barcode) |
| Firmware Upgrade | Online |
| Input Voltage | 5.0±0.25 VDC |
| Current | Scanning: 400 mA, Standby: 160 mA |
| Scan Pattern | Image |
| Illumination LED | White LED(5700 K), Red LED |
| Aiming LED | 525 nm peak wavelength, Green LED |
| Image Size | 1280 × 1024 pixels |
| Scanner Field of View | Horizontal: 40°, Vertical: 34° |
| Motion Tolerance | 5 m/s(197 in/s) |
| Scanning Angles | ± 70°, ± 72°, 360°(Skew, Pitch, Roll) |
| Print Contrast | 20% minimum reflective difference |