-
| Dimensions (L × W × H) | 78 mm × 77.5 mm × 23.6 mm |
| Weight | 257.5 g (without cable) |
| Case Material | Zinc alloy |
| Scan Window Material | Tempered glass |
| Indicator Interface | Beeper |
| Interface Supported | RS-232 (3.3 V TTL-level), USB Keyboard, USB Virtual COM |
| Trigger Mode | Handheld, Auto-detect, Command, Level |
| Programming Method | Manual (reading special barcode) |
| Firmware Upgrade | Online |
| Input Voltage | 5.0±0.25 VDC |
| Current | Scanning: 300 mA; Standby: 150 mA |
| Illumination LED | White LED(5700 K), Red LED |
| Aiming LED | 525 nm peak wavelength, green LED |
| Image Size | 1408 × 1024 pixels |
| Scanner Field of View | Horizontal: 64°, Vertical: 7° |
| Print Contrast | 20% minimum reflective difference |