-
| Dimensions | 90.5 mm × 35.4 mm × 80.2 mm (H × W × D) |
| Weight | 97 g (without cable) |
| Cable | Straight 2.0 m |
| Connector Type | RJ-45 phone jack connector |
| Case Material | ABS |
| Indicator | Beeper, LED |
| Interface | RS-232, USB Keyboard, USB Virtual COM |
| Programming Method | Manual (reading special barcode) |
| Program Upgrade | Online |
| Input Voltage | 5.0 ± 0.25 VDC |
| Current | Working: 350 mA (Max: 440 mA) |
| Image Size | 1280 × 1024 pixels |
| LED | White LED,2700 K |
| Motion tolerance | 4 m/s (157 in/s) |
| Field of View | Horizontal: 64°, vertical: 55° |
| Scanning Angle | ±66°, ±61°, 360° (Skew, Pitch, Roll) |